• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy nadal warto latać do Egiptu?

{Zwiedzanie pięknej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, że Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na początku warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej bogata, aniżeli inne rejony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do bogactwa – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby z takiego powodu, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Chociażby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko piękne, ale także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet twierdzi, że Italia to najładniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko piękne widoki czy ciepłe plaże, ale również dały dla nas artystów, przepyszne jedzenie albo szybkie auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast każdego dnia latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera raczej negatywne opinie, a więc najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, idealnym dla romantyków. Dobre są również miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ładne miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą czeka na jakże wspaniały okres jakim jest urlop. Po długich tygodniach wytężonej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy wspólnie z rodziną wyruszyć na wspólny odpoczynek. Teraz wyborów w tymże zakresie mamy tak wiele, iż ciężko jest wybrać. Dobrze jest zaznajomić się szczegółowo z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania sporo fantastycznych miejsc w przystępnej cenie.
Jeżeli tylko mamy tego rodzaju sposobność i chcemy trochę zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w mniej popularnym okresie. Nie dość, iż ceny wtedy są znacznie niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy również by oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak morze lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą pogodę oraz interesujące zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tego państwa, czyli Ateny, jest zupełnie przepełniona istotną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji możemy być pewnym, iż nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma przepięknymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu ludzi może uchodzić za niemal raj. Przecież to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się naprawdę wielu turystów. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, że wycieczka do Australii to spory wydatek finansowy. To przecież kraj położony na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeżeli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej ustalić dla siebie jakiś cel!
A należy otwarcie przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla turystów dużo atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, np. słynną Operę, ale również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, że zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem świecie, który oferuje nam całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Odkrywajmy wschodnią część Europy!
Europa to niezwykłe miejsce. Przecież na tej małej powierzchni mieści się kilkadziesiąt państw. Każdy z tych krajów choćby odrobinę się różni od siebie. I właśnie dlatego Europa to w dalszym ciągu najwspanialszy oraz najbogatszy kontynent na świecie. Następne lata nam pokażą czy mieszkańcy Europy zdołają pokonać wszystkie problemy, takie jak przykładowo bezrobocie wśród szczególnie młodych albo przeniesienie produkcji do Azji. Warto jednak również spojrzeć na tę część Europy, która jest trochę zapomniana. Mowa tutaj o takich państwach, które są zlokalizowane na wschód od naszego kraju. Przykładowo Białoruś, zatem jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Chociaż na Białorusi nie ma wielu dużych miast – wyjątek to między innymi Mińsk, zatem stolica kraju, to jednak nie jest to dużą wadą. Największym atutem Białorusi jest oryginalność, swoista dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – chociaż niestety w dalszym ciągu daleko Polakom do poziomu życia w Skandynawii, to jednakże widać gigantyczną różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – trzeba zaznaczyć, że w 1990 roku, gdy rozwalał się poprzedni ustrój, Białoruś to było bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje wielki minus takich krajów jak Białoruś, lecz także choćby Ukraina. Jednakże to nie zmienia faktu, że warto odkryć wschodnią część naszego kontynentu.

1. Sprawdź tutaj

2. Więcej informacji

3. Sprawdź tutaj

4. Zobacz szczegóły

5. Więcej informacji

Categories: Turystyka

Comments are closed.